Model Profesjonalnego Pośrednictwa

Recamp, którego jestem współorganizatorem, w zeszłym tygodniu opublikował dokument, pod którym oczywiście ja się podpisuję.

Dokument

Dokument ten opisuje model pośrednictwa, który recamp będzie wspierał. Wspierał wedle swoich możliwości czasowych i organizacyjnych.

W Polsce nie ma jednego modelu pracy pośredników. Działa na rynku wiele firm i każda z nich działa inaczej. W efekcie Klienci pośredników nie wiedzą czego, jakiego rodzaju usługi mogą spodziewać się po nas.

Płaszczyzny modelu

Głównymi płaszczyznami identyfikującymi model w jakim pracujemy są:
– wyłączność / brak wyłączności
– współpraca z innymi agencjami
– pobieranie wynagrodzenia od jednej lub obu stron transakcji

Jak powstał ten model?

Jest wynikiem naszych doświadczeń, naszej praktyki, lektury kodeksu etyki pośredników zrzeszonych w ramach NAR (stowarzyszenia pośredników działających w Stanach Zjednoczonych), kodeksu etyki PFRN i karty klientów, która działała jakiś czas temu w Polsce.

Model, który opisujemy to model, w który mocno wierzymy. Agenci, którzy pracują w ten sposób (a sami prowadzimy firmy w ten sposób pracujące), działają mając ogromną satysfakcję z pracy, którzy otrzymują zlecenia w ramach poleceń, podstawą ich działania jest generowanie leadów, klienci chętnie korzystają z naszych usług i polecają nas swoim znajomym.

Pamiętajcie, recamp to prywatna firma, nie mówimy agentom nieruchomości, jak mają pracować, mówimy jak sami pracujemy i jak chcielibyśmy, żeby wyglądał rynek pośrednictwa. Jeśli pracujecie inaczej, Wasza decyzja biznesowa, my jej nie negujemy. Oczywiście chcielibyśmy, abyście zastanowili się nad naszym modelem, jak on działa i jaki ma wpływ na całą branżę pośrednictwa, a przede wszystkim na Klientów.

Przeczytaj.
Podpisz – jeśli identyfikujesz się z tym modelem.
Prześlij dalej – jeśli chcesz, żeby ten model trafił do jak największej liczby pośredników.

Zobacz Model Profesjonalnego Pośrednictwa

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *